31.5. – 2.6.2013

Balíček informací pro odvážné „domorodce“

17.5.2013 Ondřej Pavlík Aktuality

Předpokládejme, že jste se dozvěděli o závodech v orientačním běhu v Głuchołazech a na Muně na přelomu května a června. Buď Vás informovali nebo rovnou pozvali známí, nebo jste zahlédli plakát. Dozvěděli jste se, že je i kategorie ZMG – obyvatelé Zlatých Hor, Mikulovic a Głuchołaz. Sbíráte odvahu a říkáte si, že byste to přeci jen mohli zkusit. Ale nevíte, bojíte se, váháte. Při sběru informací jste se dostali zde, na web závodů.

Docela dobrou představu o tom, co je to orientační běh, si můžete udělat z článku na oficiálním webu Českého svazu orientačních sportů – zde.

Ze zmíněného článku jste se tedy dozvěděli, jak vypadá orienťácká mapa, co se z ní dá vyčíst, jak vypadají kontroly v lese, že průchod kontrolou zaznamenáte do čipu, který vám bude půjčen, že byste měli mít vhodný sportovní oděv do lesa a buzolu. (Tratě však budou zvládnutelné i bez buzoly.)

Zde si můžete přečíst rozpis závodu, z něhož se dozvíte třeba to, že za každý start zaplatíte startovné 40,- Kč.

Takže vás už jen zajímá to, kdy a kam máte přijít či přijet.

V pátek 30.5. se k večeru závodí v Głuchołazech – v Lázních. Centrum závodu je v základní škole před lázeňským parkem a měli byste v něm být nejpozději v 17 hodin.

V sobotu 1.6. a v neděli 2.6. bude centrum závodů na Muně. V sobotu přijďte do 10 hodin, v neděli do 9 hodin.

Pro své seznámení s orientačním během si můžete vybrat kterýkoliv z těchto tří dní, ale nejlépe určitě uděláte, pokud se zúčastníte všech tří etap a hned se seznámíte s různými typy závodů – sprint, long, middle.

V centru závodů určitě narazíte na někoho, kdo vám ochotně poradí.

Comments are currently closed.


Správce stránek, hosting - Bc. Ondřej Pavlík