31.5. – 2.6.2013

Chystáme senzační víkend v podhůří Jeseníků

9.11.2012 Ondřej Pavlík Aktuality

Ze zkušeností víme, že naše poloha na hranicích je pro pořádání závodů velkou nevýhodou. Napřeli jsme však značné úsilí k tomu, abychom z nevýhody udělali výhodu. Naše závody by tak neměly být „obyčejnými béčky“ se spíše menším počtem závodníků, ale opravdu velkými závody.

Proč byste tedy měli k nám přijet?

1. Prostor závodů je naprosto nový, panenský, pro OB nikdy nevyužitý – od roku 1940 do konce roku 2008 do něj nikdo nepovolaný nesměl vkročit.

2. V těsné blízkosti – v podstatě „o patro výš“ – se v září 2013 poběží M ČR na klasické trati. Čtyři měsíce před vrcholem sezóny tak máte možnost, zazávodit si v relevantních terénech.

3. Ke spolupráci jsme přizvali zkušené organizátory z UNTS Warszawa a ke standardnímu programu jsme přidali páteční podvečerní sprint v Głuchołazech. Našim partnerům se podařil husarský kousek, závody jsou (jako první mimo polské území) zařazeny mezi 25 nejvýznamnějších akcí sezóny, do tzv. Centralnego Terminarza Zawodów. Kromě toho budou výsledky započítány do dynamicky se rozvíjející Polsko-české Euroligy. Čeští závodníci mají závody samozřejmě zahrnuty do Rankingu, sobotní a nedělní závod je součástí Žebříčku B – Morava a Slezsko, v sobotu se běží také o body do Hanáckého a Moravskoslezského oblastního žebříčku.

Očekáváme tedy účast zhruba 250-300 závodníků z Polska (včetně těch nejlepších v jednotlivých kategoriích) a 450-500 závodníků z České republiky.

Euroligahanácký žebříčekmoravskoslezský žebříčekžebříček B

Comments are currently closed.


Správce stránek, hosting - Bc. Ondřej Pavlík