31.5. – 2.6.2013

Těsně před závody, přípravy vrcholí

28.5.2013 Ondřej Pavlík Aktuality

V příslušné záložce jsou  startovky po kategoriích.

páteksobotaneděle

Za chvíli by se měly objevit pokyny, zítra se můžete těšit na parametry tratí, nejpozději ve čtvrtek v poledne budou startovky po oddílech.

Tak ještě bodově pár zajímavých věcí.

1. Páteční sprint bude velmi zajímavý a pěkný. V části prostoru je nemocnice – nádherně upravená místa se střídají s „Bronxem“, který má svá léta slávy minimálně 30 let za sebou. V části prostoru je abstraktní či impresionistický les. :-) K tomu nějaké to převýšení, bude to dost dobré. Doporučujeme boty se špunty a krytí dolních končetin.

2. Současným hitem jsou problémy s „neposekatelnými“ „dotačními“ loukami. Ten náš se podařilo vyřešit posunutím sběrky, které nijak nepoznamená závod.

3. Strach z toho, že mnozí nebudou chtít k nám přijet (z Brna do Zlatých Hor je pochopitelně dál než ze Zlatých Hor do Brna), nás přivedl ke spolupráci s Poláky. Obávali jsme se „béček“ s třemi stovkami závodníků. Tah nám vyšel, na pátek máme asi 250 přihlášek, na sobotu přes 700 a na neděli přes 550.

4. Ale jde nejen o kvantitu, jde také o kvalitu. Polský svaz na našich závodech rozhodne o nominaci trojice mužů a trojice žen na MS ve Vuokatti. Závodníci v kategoriích D21B a H21B budou běhat se startovními čísly, z favoritů pro nominaci do Finska jsme vytvořili „červenou skupinu“, která je losována samostatně a bude vybíhat jako první.

Mezi ženami to bude sedmička: Paulina Faron, Monika Gajda, Jolanta Kolosińska, Daria Lajn, Anna Morawska, Maria Pabich a Małgorzata Wicha.

A mezi muži osmička: Mikołaj Dutkowski, Wojciech Dwojak, Karol Galicz, Maciej Jasiński, Wojciech Kowalski, Bartosz Pawlak, Rafał Podziński a Mateusz Wensław.

5. A ještě důležité upozornění, které budeme stále opakovat. Ve vojenském prostoru (a místy i za jeho hranicemi) zůstal po armádě docela nepořádek. Ostnaté dráty, rozbitý porcelán, dosud nesebrané elektrické kabely a hlavně větrací šachty podzemních bunkrů a další nebezpečné díry do země. Nezapomeňte se v zápalu boje rozhlížet kolem sebe a koukat pod nohy!

T.N.

Comments are currently closed.


Správce stránek, hosting - Bc. Ondřej Pavlík